مچ کردن ریموت چیست؟

مچ کردن و یا لرن کردن ریموت به عملی گفته می شود که طی آن ریموت خام را روی مدار اصلی یا رسیور اضافه شونده معرفی می کنیم.

 

آیا همه ریموتها با هم سازگارند؟

به طور قطع خیر، همه ریموتها با هم سازگار نیستند بهتر است که برای مطمئن بودن از مچ شدن ریموتتان به تابلو درب اتوماتیک از ریموت فابریک استفاده کنید و یا اگر از ریموتهای غیر فابریک استفاده نموده اید، دقیقا همان مدل را تهیه نمایید. فرکانس و نوع کد هی هر ریموت متفاوت می باشد و امکان مچ نشدن ریموت ها به یکدیگر زیاد است.

همه چیز در مورد ریموت درب اتوماتیک
ریموت درب اتوماتیک

فرق ریموت فابریک و غیر فابریک چیست؟

ریموت فابریک ریموتی است که متعلق به کمپانی تولید کندده  دستگاه مرکزی درب اتوماتیک است و معمولا مارک کمپانی تولید کننده روی آن هک شده است و ریموت غیر فابریک ریموتی است که به واسطه یک دستگاه گیرنده به مدار فرمان جک اتوماتیک درب متصل می گردد.

ریموت فابریک بهتر است یا ریموت غیر فابریک؟

قطعا ریموت فابریک . به دلیل امنیت بالاتر ، کیفیت بالا و ظاهر همگون تر به بقیه سیستم – اما همیشه شرایط به گونه ای نیست که ریموت فابریک را به غیر فابریک ترجیح داد-معمولا علت اصلی برتری ریموت غیر فابریک به ریموت فابریک ، قیمت بسیار مناسب ریموتهای غیر اصلی و قیمت گزاف ریموت اصلی می باشد. اما علتهای دیگری نیز هم وجود دارد ، تنوع زیاد ، امکان استفاده این ریموت برای چند سیستم دیگر و امکان استفاده از ریموتهای غیر قابل کپی و مطمئن تر

معنی رسیور دو رله ، سه رله و چهار رله چیست؟

همانطور که گفته شد رسیور واسط برقراری ارتباط بین ریمو ت غیر فابریک و دستگاه درب اتوماتیک می باشد. حال تعداد رله کارایی مختلفی می تواند داشته باشد

تعداد رله ها دقیقا تعداد دستورات هر دکمه از ریموت می باشد. به طور مثال می توان با دکمه یک ، درب را دولنگه باز و بسته نمود و با دکمه دو، درب را تک لنگه باز و بسته کرد و با دکمه سوم ، چراغ پارکینگ را روشن نمود.

ریموت بلوتوثی چیست؟

نوعی ریموت است که اصطلاح بلوتوثی دارند و برای مچ کردن ریموت جدید ، نیاز به دستگاه مرکزی نیست و با به هم نزدیک کردن ریمو ت خام و ریموتی که از قبل کد شده می توان ریموت خام را به دستگاه مچ کرد.امنیت ریموتهایی که به وسیله ریموتهای بلوتوثی کد می شوند بالا نیست اما به وفور در بیشتر کلید سازی ها  مجود میباشند.

 

ریموت هاپینگ چست؟

نوعی ریمو ت است که امنیت بالایی داشته و به نوعی غیر قابل کپی می باشند

 

آیا می توان ریموت غیر فابریک را بدون رسیور روی درب اتوماتیک مچ کرد؟

عموما خیر – اما یکسری ریموتهای غیر فابریکی وجود دارند که می توان روی یکسری از دربهای اتوماتیک مچ شود.

 

برد ریموتهای فابریک و غیر فابریک چقدر است؟

در ریموتهای فابریک اگر آنتن فابریک در مدارفرمان نصب گردد حدود ۵۰ متر می باشد و در ریموتهای غیر فابریک هم به همین صورت است ، ولی ریموتهای غیر فابریکی وجود دارند که از فاصله صد متری می توانند با رسیور ارتباط برقرار کنند.

ریموت و رسیور غیر فابریک
ریمو ت و رسیور غیر فابریک
ریموت و رسیور درب اتوماتیک
ریموت و رسیور درب اتوماتیک

 

امکانات دیگری که رسیور های غیر فابریک درب اتوماتیک دارند چیست؟

امکانی که دستگاههای رسیور تک رله ، دو رله ، سه رله و بیشتردارند به نوع کد دهی ریموتها ، نوع حذف ریموتها ، چگونگی عملکرد رله ها در رسیور خلاصه می شود.

مثلا می توان دکمه های ریمو ت را تک به تک کد داد و یا ریموت را تکی و یا کلی حذف نمود و در مورد رله ها می توان کاری کرد که رله ها دائم و یا لحظه ای کنتاک نمایند.

 

سوالات بیشتر خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید تا برگزیده آن در ادامه این مطلب اضافه گردد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments