اگسگوگلر، راه اندازی ویدئوی ابری کامیو را مورد آزمایش قرار داد

 

دو اگسگوگلر، یکی مدیر اسبق بخش مدیریت محصول و دیگری دارای مدرک دکترا از استنفورد، یک راه حل ویدئوی ابری ارائه داده اند که به گوگل در جستجوی نظارت/ویدئوی ابری، کمک می کند.

کامیو، آنالیزهای پیشرفته (افراد، رنگ، خودرو) و جستجو به زبان ساده ای را معرفی کرده است که در اصل اجازه کاربران به گوگل در استفاده از دوربین های کامیو برای ویدئوهایی است که جستجو می کنند.

این جستجو در انیمیشن زیر نشان داده شده است:

 

ما کامیو را با دوربین های آی پی آزمایش کردیم که شامل اکسز و نست بوده است تا ببینیم این ویژگی ها چگونه عمل می کنند.

خلاصه

آنالاتیک های کامیو، جستجو به زبان ساده و بروز رسانی روزانه، ویژگی ها بدیع و نویی هستند. جستجو به زبان ساده نسبتا دقیق بوده و پیدا کردن ویدئو را در مقایسه با جدول زمانی، جستجوی رویدادها توسط سایر پلت فرم ها و حتی VMS های حرفه ای، ساده تر میسازد.

با اینجال، فقدان ویدئوی زنده برای بیشتر دوربین ها، کامیو را برای بسیاری غیرقابل استفاده میسازد. بعلاوه فرآیند نصب و تنظیم موردنیاز برای اغلب دوربین های آی پی(بعلاوه نست/دروپکام و شارکس) ممکن است برای کاربران بی تجربه مشکل باشد.

کامیو دارای مزیت رقابتی قدرتمندی در جستجوی ویدئویی است اما یک راه حل ناقص برای بیشترکاربران حقیقی که می خواهند نمایش زنده ویدئویی را به راحتی راه اندازی نمایند، میباشد.

دیگر کمپانی های مربوطه

در مورد جستجو/آنالاتیک ابری، خواننده ممکن است با موارد دیگری نیز روبرو شود:

  • ویدئوی ابری آنجلکام آزمایش شده
  • FLIR FX آزمایش شده

یافته های فنی کلیدی:

  • کامیو بیشتر دوربین های آی پی را از طریق تصاویر فوری/کلیپ رخدادها، برای نیاز کاربران به انجام اقدامات دستی و آپلود در دوربین، یکپارچه می کند.
  • تنظیم نست/دراپکام ساده تر است و تنها نیاز دارد که کاربر وارد اکانت نست اش شود و دوربین ها را انتخاب نماید.
  • ویدئوی زنده بر اغلبت دوربین های آی پی پشتیبانی نمی شود.دستگاههای ضبط IOS و اندروید امکان مشاهده زنده را فراهم می کنند.
  • جستجو به زبان زنده در کاربرد بسیار آسان است و کاربران می توانند با وارد کردن جملات ساده آنچه را که می خواهند بیابند.
  • آنالیزها بدلیل طبقه بندی موضوعات، نسبتا دقیق میباشد.
  • ایمیل بروزرسانی روزانه یک روش ساده تولید می نماید تا از طریق کلیپ ها آنچه را که ممکن است از دست برود، اسکن نماید.

قیمت گذاری

برای دوربین های آی پی، کامیو از ۹٫۹۰ دلار در هر ماه آغاز شده(پلاس نامیده می شود) که شامل تاریخچه ۳۰ روز، جستجو، اخطارها و بروزرسانی روزانه می گردد. این قیمتگذاری مشابه طرح های ذخیره سازی ابری ۷ تا ۱۰ روزه  در رقبایی مانند نست است. طرح حرفه ای ۱۹٫۹۰ دلار برای هر دوربین در هر ماه قیمتگذاری شده است که شامل ۹۰ روز تاریخچه و نیز آنالیزهای پیشرفته کامیو است.

کامیو نمی تواند طرح های رایگان پیشنهاد دهد اما استریم های زنده IOS و اندروید، بدون تاریخچه و جستجو، تولید می نماید.

تنظیم کامیو در مقایسه با سایر سرویسهای ابری مشکل است. کاربران بیشتر دوربین های آی پی را بوسیله ایجاد نقشهایی برای ارسال کلیپ های ویدئویی یا تصاویر فوری در حال حرکت، ادغام می نمایند. کامیو از پروتکل های HTTP(S) و FTP و ارسال ایمیل رخدادها، پشتیبانی می نماید. بخش کمک برای انجام تنظیمات برای مدلهای مختلف ایجاد شده است اما جزئیات برای بسیاری از تولیدکنندگان فراهم نشده است.

کلیپ ها به ۱۰ مگابایت از طریق  HTTP[S] و ۲ مگابایت از طریق FTP محدود هستند که کامیو بدین صورت تخمین میزند” معمولا، ۱۰ ثانیه از ویدئو+صدا در ۱۵ فریم بر ثانیه در رزولوشن ۶۴۰×۴۸۰″. در آزمایشات ما، ما توانایی ارسال روزلوشن های بالاتر را نیز داشتین، بدیهی است این موضوع بستگی به فشرده سازی، فریم ریت و سایر تنظیمات کدک دوربین دارد.

تنظیمات برای نست/دراپکام بسیار ساده تر بود. کاربران وارد گواهی اعتباری خود می شدند و دوربینی را که می خواسنتد با کامیو استفاده کنند،  انتخاب می کردند هیچ تنظیمات بیشتری مورد نیاز نیست.

ما تنظیمات را در این ویدئو بررسی می نماییم:

جستجو به زبان ساده

کامیو اجازه می دهد که کاربران جستجو را به زبان ساده انجام دهند مانند” افرادی که لباس آبی پوشیده اند در کنار میز” و یا “ماشینهای ایستاده نزدیک به درب ورود در روز سه شنبه”. این موضوع کار جستجو را برای افراد بی تجربه ساده میسازد و دیگر نیازی به استفاده از جداول زمانی و یا لیست رویدادها که پیچیده هستند، نمیباشد.

توجه داشته باشید که برخی از کلمات در این جستجو مورد نیاز نیست و کامیو به سادگی آنها را نادیده می گیرد. برای مثال ” افرادی که لباس آبی پوشیده اند در کنار میز” تنها کلمات “آبی”(رنگ)، “افراد”(نوع تحلیل) و “میز”(منطقه از پیش تعریف شده) مورد استفاده قرار میگیرد.

ما جستجو را در این ویدئو مورد بررسی قرار می دهیم:

بروزرسانی روزانه

برای تمام اعضا، کامیو یک ایمیل بروزرسانی روزانه ارسال می نماید که کلیپ های جالب را نمایش می دهد که توسط مارک شدن توسط کاربران در گذشته، نواحی مورد علاقه و … مشخص می شوند. ایمیل حاوی یک .gif انیمشن شده است از رخدادها میباشد که کاربران معمولا برای راه اندازی اینترفیس جستجوی کامیو، کلیک می کنند.

این ایمیل یک راه ساده برای اسکن رخدادها، تولید می نماید که ممکن است در غیراینصورت از رفته باشد. هرچند در صحنه های شلوغ، این مسئله چندان مفید نباشد زیرا فعالیت زیاد در مقابل دوربین، تشخیص اینکه چه چیزی مهم است و یا نیست را دشوار میسازد.

برای مثال یک ایمیل شامل این کلیپ هاست. اول چون یک فرد به میز در سمت چپ پایین میرسد:

 

راه اندازی ویدئوی ابری کامیو مورد آزمایش قرار گرفت
راه اندازی ویدئوی ابری کامیو مورد آزمایش قرار گرفت

 

و در این کلیپ چون یک فرد در صحنه ای قدم میزند که تنها پرندگان و یا شاخه درختان در آن بودند:

راه اندازی ویدئوی ابری کامیو مورد آزمایش قرار گرفت
راه اندازی ویدئوی ابری کامیو

دوربین های آی پی، بدون پخش زنده

ویدئوی زنده برای دوربین های آی پی در کامیو، پشتیبانی نمی شود.صفحه”دوربینها” تنها یک بروزرسانی دوره ای و یا آخرین رخداد ضبط شده در هر دوربین را نمایش می دهد. تصاویر زنده از دستگاههای IOS و اندروید پخش می شوند. کامیو می گوید پخش ویدئوی زنده را برای نسخه های آتی در نظر گرفته است.

یکپارچه سازی IFTTT

همچنین کامیو شامل کانال IFTTT  است که در بسیاری از سرویسهای ابری یافت نمی شوند. این ویژگی اجازه می دهد که کاربر یکپارچه سازی پایه ای از کامیو را برروی سایر سامانه ها انجام دهد. برای مثال زمانیکه یک شخصی در منطقه مشخص دوربین کامیو ظاهر می گردد ، ممکن است کاربر یک چراغ بیرونی را روشن نماید (از طریق وب مو ویا اسمارت تینگز) و یا ضبط و یا آگاه سازی حرکتی را برمبنای موقعیت آنها روشن و یا خاموش نماید.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here