اصطلاح بولت

نام بولت Bullet یک واژه ی انگلیسی است به معنای گلوله. به علت شباهت شکل ظاهری دوربین مداربسته بولت با گلوله یا گلوله تفنگ، این نوع دوربین ها را بولت می نامند. معمولا دوربین های بولت مناسب فضاهای باز می باشند و بدنه ای فلزی دارند.

مصارف دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت چیست؟
دوربین مداربسته بولت

فضاهای کاملا باز مثل باغ ها و مزارع

پارکینگ های سر باز و محیط باز کارخانجات

بر روی دیوارهای بلند که امکان استفاده از دوربین دام نیست

داخل محیط های مسقف که دارای گرد و غبار هستند

داخل محیط دفتری و شرکتی، روی دیوار و حتی چسبیده به سقف

این نوع دوربین ها می تواند از هر نسلی از دوربین های مداربسته ساخته شوند ، حال می خواهد دوربین تحت شبکه باشد یا آنالوگ و یا دوربین های مداربسته AHD. دوربین مداربسته های بولت معمولا ضد آب هستند و از درجه حفاظتی بالایی برخوردار می باشند.

رایج ترین درجه حفاظتی دوربین بولت IP66 می باشد که آنها را مناسب برای فضای خارجی می نماید.

دوربین مداربسته بولت را می توان در فضاهای کاملا باز که زیر نو آفتاب و باران و گرد و خاک است نصب نمود و سالها از آن استفاده کرد ، البته می بایست هنگام استفاده آن در شرایط خاص کاتالوگ محصول را خواند تا با شرایط محیطی مطابقت داشته باشد.

دوربین مداربسته بولت در نوع پایه دار و بدون پایه ساخته می شوند که  هر دو نوع به واسطه پایه مناسب در هر زاویه ای قابل نصب خواهند بود.

فضای دید و قابلیت دید در شب دوربین مداربسته بولت

دوربین های بولت به اتفاق دارای دید در شب خوبی می باشند، دلیل این امر پیش فرض استفاده این دوربین ها در فضای خارجی می باشد. البته بسته به نوع و اندازه کیس دستگاه این نوع دوربین های مداربسته می تواند دید در شبی بین ۱۵ متر تا صد متر را ارائه دهند.

دید در شب در دوربین بولت از طریق ال ای دی های مادون قرمز تامین می شود که هر چقدر اندازه این LED ها بزرگتر و یا بیشتر باشد، فاصله، بیشتری را پوشش می دهد.

زاویه دید دوربین مداربسته بولت بستگی به لنز تعبیه شده در آن را دارد که می تواند از نوع ثابت و یا متحرک باشد.

زاویه دید دوربین مداربسته
زاویه دید دوربین مداربسته

در نوع ثابت دوربین بولت می تواند دید پیش فرضی داشته باشد که قابل تغییر نیست به طور مثال با لنز ۳٫۶ میلیمتری می توان زاویه ۷۰ درجه ای از محیط داشت. هر چقدر این عدد کوچکتر شود زاویه بیشتری از تصویر را خواهیم داشت .

در نوع متغییر یا به اصطلاح وری فوکال ، زاویه دید توسط نصاب بر اساس محیط تعیین می شود و معمولا زاویه دید از ۲٫۸ تا ۱۲ میلیمتر قابل تغییر می باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments