معرفی سنسور جدید سونی که با قابلیت ضد مه کار می کند:

شرکت سونی همواره از ارائه دهندگان تکنولوژی های جدید در لوازم خانگی و سیستم های صوتی و تصویری بوده است. این شرکت با تکیه بر دانش قوی و تجربه بیش از چند دهه در این زمینه توانسته است توجه بسیاری از تولید کنندگان تجهیزات صوتی و تصویری را به خود جلب کرده تا جاییکه این تولید کنندگان با توجه به رویکرد سونی سیاست های تولیدی خود را بسط و گسترش دهند.

یکی از تولیدات صنعتی شرکت سونی مربوط به انواع دوربین ها در کیفیت و کاربری های متفاوت است. شاید تا کنون مدل های متفاوتی از این دوربین ها را در بازار دیده و هم اکنون شما نیز صاحب یک دوربین سونی باشید. با توجه به گستره تولیدات شرکت سونی در زمینه دوربین، این شرکت بخشی توان تحقیق و توسعه خود را در زمینه تکنولوژی های جدید مربوط به دوربین های مدار بسته قرار داده است. محصولی که هر روز کاربرد آن در سطح شهر ها و اماکن خصوصی و دولتی بیشتر شده و در حال حاضر شما می توانید در اکثر خیابان های یک کلان شهر نصب شده آنها را ببینید.

برای استفاده بهینه از دوربین های مدار بسته عوامل محیطی یکی از موارد بسیار مهم می باشد. در حال حاضر پدیده آلودگی هوا در کلان شهر ها یک عامل محیطی مهم و در برخی موارد مهم ترین عامل محیطی به حساب می آید. شاید این سوال مطرح شود که این عامل چه ارتباطی به دوربین های مدار بسته دارد؟

دقیقا ارتباط مستقیمی بین عوامل محیطی مانند مه، غبار، گرد و خاک و آلودگی هوا از یک طرف و مقدار دید در دوربین های مداربسته وجود دارد. هنگامی که بالارفتن آلودگی هوا موجب کاهش دید معمولی شما می شود باید این انتظار را داشته باشیم که میدان دید و قدرت تشخیص المان های مختلف نیز در دوربین های معمولی مدار بسته کاهش می یابد. به دلیل وجود چنین مشکلی قابلیت جدیدی به نام ضد مه بودن در برخی از دوربین های نسل جدید ارائه شده است. این قابلیت را می توانید در سنسور جدید شرکت سونی به نام sony Effio 800tvl   مشاهده نمایید.

دوربین ضد مه
دوربین ضد مه

این سنسور یک پردازشگر با قابلیت ضد مه می باشد. در حال حاضر شرکت های مختلفی این مدل سنسور در دوربین مدار بسته خود استفاده می نمایند. از جمله تولیدات این شرکتها می توان به دوربین های ضد آب، دوربین های دام، برد های تخصصی برای دوربین های مدار بسته، دوربین های مدار بسته امنیتی، دوربین های باکس و … اشاره نمود. شرکت تولید کننده این دوربین بر کیفیت دوربین تولیدی بسیار تاکید می کند تا جاییکه دو سال گارانتی را برای محصولش در نظر گرفته است. بهینه کردن این تکنولوژی می تواند انقلابی را در صنعت دوربین های مداربسته بر پا کند. کپچر تصاویر در دوربین های مداربسته ضد مه بر اساس یک متد ساده و اولیه نهایی و ارسال نمی گردد. تصاویر بر اساس سنسورهای دقیق تعبیه شده در مدار اصلی دوربین مداربسته ضد مه یک بار دیگر بازسازی شده و به اصطلاح شفاف تر می گردند. تصویر نهایی به دست آمده از این دوربین ها با آنچه که چشم انسان می بیند متفاوت بوده و وضوح خیلی بیشتری خواهد داشت. در نوشتار های بعدی شما را با محصولات متنوع در این زمینه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments