پاناسونیک دوربین با ویژگی ۴K با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل عرضه کرد

درخواست افزایش رزولوشن در تصاویر پایان ناپذیر است. از آنجائی که تصویر HD1080p یک استاندارد شده است، بسیاری به دنبال تصویر ۴ K هستند تا ببینند چه چیزی را ارائه می دهد. علت اینکه چرا در اطراف ۴ K شایعه هست با وجود اینکه صنعت همواره بدنیال رزولوشن های بالاتر بوده است، یک چیز ساده است. مشابه با تصویرHD، ۴ K استانداردی است که کاربران نهایی درک می کنند.

با توجه به کیفیت چهار برابر فول اچ دی، ۴ K خیلی زود جای خود را در صنعت باز کرد با اینکه بیشتر صفحه نمایش ها و ذخیره کننده ها بصورت اچ دی عمل می نمایند. اگر NVR یا VMS مورد نظر از ضبط  “دوربین های مجازی” پشتیبانی نمایند، پتانسیل برای استفاده نواحی مورد نظر در تصاویر گرفته شده توسط دوربین های ۴ K بسیار گسترده است.

در حقیقت جذابیت دوربین های ۴ K از آنجایی می آید که قیمت آنها بسیار نزدیک به دوربین های رایج HD1080pمی باشد.

با توجه به اینکه بنظر می رسد علاقه به ۴ K در حال افزایش است، پاناسونیک مدل جدید دوربین بولت بیرونی خود را با نام WV-SFV781L عرضه نموده است.

پس از ارائه اولین دوربین های ۴ K بسیاری پرسیدند چه نکته ای در راه اندازی این دوربین ها وجود دارد. در واقع در زمان راه اندازی دوربین های HD1080p نیز سوالات مشابهی پرسیده شد.

دوربین مداربسته 4K پاناسونیک WV-SFV781L معرفی شد
دوربین مداربسته

بطور رایج، ضبط کننده های ۴ K غیرمعمول هستند  چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری. شما می توانید مانیتورهای ۴ K را پیدا کنید اما آنها نسبتا گرانقیمت هستند. علم اقتصاد به ما می گوید که این مازاد قیمت بزودی شکسته خواهد شد.

برای adopter های اولیه، ۴ K جذاب است زیرا تکنولوژی جدیدی بدست آمده است. اگرچه برای بقیه ما احتمالا دلایل جدی برای دستیابی به ۴ K و WV-SFV781L وجود دارد. دوربین مداربسته پاناسونیک، تکنولوژی cropping را در دوربین های خود پیشنهاد داده است. این ویژگی اجازه می دهد که نصب کننده یا یکپارچه ساز، ضبط چهار ناحیه  و رفتار با آنها را بعنوان “دوربین های مجازی” در نظر بگیرند. این استریم ها می توانند بطور مستقل تنظیم شده و زمانیکه با کیفیت ویدئوهای ۴ K اجرا شود، کیفیت عالی خواهد داشت.

WV-SFV781L، تصویر ۴ Kرا در سرعت ۳۰ fps و یا رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل را در سرعت ۱۵ fps دریافت می کند. نمایش نواحی بزرگتر با کمک تنظیمات عمق میدان Smart DOF انجام می شود و در شب از Smart IR استفاده می کند.

برای کمک به مدیریت پهنای باند، VIQS کمک می کند تا رزولوشن در بخشهایی از تصویر که مورد نظر است بیشتر از سایر نواحی باشد.

سایر ویژگی ها شامل آشکارسازی حرکت، ساخت حریم خصوصی، ارتباط صوتی دو طرفه، edge recording، تصحیح مات بودن و تصحیح نور بالا می گردد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments