آیفون تصویری وسیله مورد نیازی است که چند سالی است جزو احتیاجات اولیه هر ساختمان می باشد.

در انتخاب آیفون تصویری نیز مانند دیگر تجهیزات الکترونیکی دیگر معیارهایی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. از این پس ما به فاصله چند ماه پیشنهادهایی در سطح قیمتی مختلف به خوانندگان عزیز می کنم تا بهترین انتخاب را بر اساس نیاز خود داشته باشند.

در مورد آیفون تصویری این را باید در نظر داشت که این وسیله عمر مفید ۶ الی ۸ ساله داشته و می بایست در کیفیت و ارائه خدمات پس از فروش در این مورد توجه شود.

 

آیفون تصویری تابا مدل ۱۰۲۴

این مدل از آیفون تصویری که ظاهر شبیه به آیفونهای صوتی دارد ، مختص بازار ارزان قیمت ارائه شده و امکانات اولیه یک آیفون تصویری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. آیفون تصویری تابا ۱۰۲۴ دارای صفحه نمایش ۲٫۴اینچ ال سی دی می باشد که زاویه دید محدودی داشته و امکاناتی نظیر کم و طیاد کردن رنگ، کنتراست و نور را دارا می باشد.

راهنمای آیفون تصویری ارزان قیمت
آیفون تصویری ارزان قیمت

سه دکمه روی این گوشی تصویری تعبیه شده که از بالا به پایین روشن کردن تصویر ، خاموش کردن تصویر و باز کردن درب است. این مدل به صورت حافظه دار ارائه نمی شود و تنها مدل ارزان قیمت کمپانی تابا الکترونیک می باشد.

مشخصات مثبت محصول:

اندازه کوچک و جمع وجور

صفحه نمایش رنگی ال سی دی ۲٫۴ اینچ

گارانتی ۳ سال در محل شرکت تابا

قیمت بسیار مناسب

 

نقاط ضعف :

برای منازل با متراژ بالا مناسب نیست

زاویه دید کمی دارد و حتما از روبرو باید به صفحه نمایش نگاه کرد

چراغ ال ای دی جهت نشان دادن روشن و خاموش بودن دستگاه وجود ندارد

ورودی دو پنل تعبیه نشده

قیمت در حدود ۱۳۰ هزار تومان

——————————————————————————————————————-

آیفون تصویری اف اف ۴PNC

اف اف نام جدیدی است که در آیفون تصویری شنیده می شود. ما این نام را در آیفون های صوتی شنیده بودیم ، اما اگر برای شما سوال شده که آیا این اف اف توسط همان کمپانی اف اف صوتی ساخته می شود ، جواب منفی است. شرکت تازه تاسیس اف اف تکنولوژی به تازگی در ایران کار خود را شروع کرده و می خواهد با قیمت و گوشی هایی به سبک کوماکس جایی در بازار آیفون تصویری باز کند.

آیفون تصویری ارزان قیمت
آیفون تصویری ارزان قیمت

گوشی اف اف ۴PNC دارای صفحه نمایش ۴ اینچ رنگی می باشد که امکاناتی نظیر کم و زیاد کردن صدای زنگ ، خاموش و روشن کردن گوشی ، تنظیمات رنگ ، کنتراست و تنظیم نور را دارا میباشد.

سه دکمه از بالا به پایین روشن کردن تصویر ، ارتباط با نگهبانی (در صورت سیم کشی مجزا) و باز کردن درب در جلو دستگاه و کنار ال سی دی ۴ اینچ قرار دارد.

دو موضوع منفی ای که می تواند ما را از خرید اف اف منصرف کند ، یکی کنترل نهایی دستگاه می باشد(QC) که بارها گزارش خرابی در موقع نصب داده شده و این موضوع می تواند برای فروشندگان این آیفون تصویری آزار دهنده باشد و دیگری خدمات پس از فروش است که کمپانی اف اف تکنولوژی تا کنون خدمات در محل برای مشتریانش حتی در تهران راه اندازی ننموده است.

مشخصات مثبت محصول:

صفحه نمایش با اندازه مناسب رنگی ۴ اینچ

گارانتی۲ساله

قیمت بسیار مناسب

 

نقاط ضعف :

کنترل کیفیت ضعیف در واحد تولید

گارانتی در محل نصب ندارد

ورودی دو پنل تعبیه نشده

عدم انسجام نمایندگی ها و نمایندگی خدمات

قیمت در حدود ۱۷۰ هزار تومان

——————————————————————————————————————-

 

آیفون تصویری سوزوکی SZ-413

پس از اینکه کمپانی آلدو امتیاز آیفون تصویری سوزوکی را در ایران خرید ، خط تولید خود را به دو بخش آلدو و سوزوکی ارتقا داد. شرکت آلدو سالهاست که در حال تست ساخت بهترین محصولات آیفون تصویری در ایران می باشد و تا کنون نتوانسته جایگاهی در حد تلاش خود پیدا کند و اکنون با خرید این امتیاز چشم به جایگاه واقعی خود دارد.

آیفون تصویری ۴٫۳ اینچ سوزوکی در حد قیمتی که دارد بزرگترین صفحه نمایش را دارا می باشد و توانست با کیفیتی تصویری که ارائه داد نظر ما را به خود جلب نماید. صفحه نمایش آیفون تصویری سوزوکی ۴۱۳ تصاویر را بسیار شفاف و مناسب به نمایش در می آورد. این مدل در دو نوع حافظه دار و بدون حافظه در بازار در دسترس می باشد.

از جمله امکانات آیفون تصویری سوزوکی ۴۱۳ به تنظیم کنتراست تصویر، تنظیم نور و رنگ، کم و زیاد کردن صدای زنگ و خاموش و روشن کردن گوشی می باشد.

مشخصات مثبت محصول:

صفحه نمایش مناسب و رنگی ۴٫۳ اینچ

گارانتی در محل۳ساله (یکسال تعویض + دوسال تعمیر)

تولید شده در دو مدل بدون حافظه و با حافظه

قیمت بسیار مناسب

 

نقاط ضعف :

ظاهر غیر انحصاری و کلیشه ای

 

قیمت در حدود ۱۸۸ هزار تومان

——————————————————————————————————————-

 

آیفون تصویری سیماران HS-35FL

سیماران کمپانی صاحب نامی است که اکنون با اطمینان وبا تست بالا ، محصولاتی با کیفیت را روانه بازار می کند. پس در هنگام خرید محصولات سیماران می توان بدون توجه به مدل با خیال آسوده تر اقدام به خرید نمود.

آیفون تصویری 35FL سیماران
آیفون تصویری ۳۵FL سیماران

آیفون تصویری ۳۵FL سیماران کوچکترین صفحه نمایش و ارزانقیمت ترین محصول بین تمام محصولات سیماران را دارا می باشد.

این آیفون تصویری دارای صفحه نمایش ۳٫۵ اینچی و با ظاهر شیک با دکمه هایی با آرگونومی خاص می باشد که از محصول شرکت کوماکس کره کپی برداری شده است.

به غلت ۳٫۵ اینچی بودن صفحه نمایش و تراکم بالای پیکسلی ، تصاویر بسیار عالی دیده می شوند و نمی توان نقصی از صفحه نمایش گرفت ، این مدل بسیار باریک و فلت طراحی شده و شاید زیبا ترین مدل بین مدلهای ارزان قیمت باشد.

آیفون سیماران ۳۵FL در مدل با حافظه و بدون حافظه طراحی شده که تعدادی از دکمه های جلوی دستگاه در مدل بدون حافظه کارایی خاصی نخواهند داشت.

از جمله امکانات اولیه این دستگاه تنظیم کنتراست تصویر، تنظیم نور و رنگ، کم و زیاد کردن صدای زنگ و خاموش و روشن کردن گوشی است.

مشخصات مثبت محصول:

صفحه نمایش رنگی ۳٫۵ اینچ با کیفیت

گارانتی در محل۳۰ ماهه

تولید شده در دو مدل بدون حافظه و با حافظه

طراحی باریک و تخت

 

نقاط ضعف :

ظاهر غیر انحصاری وکپی برداری شده

دو ورودی جهت دو پنل ندارد و می بایست از سوئیچر استفاده نمود

 

قیمت در حدود ۱۹۶ هزار تومان

——————————————————————————————————————-

 

آیفون تصویری الکتروپیک مدل ۱۲۸۶

کمپانی الکتروپیک یکی از قدیمی ترین کمپانی های سازنده آیفون تصویری در ایران است که کیفیت محصولات و خدمات پس از فروشش همیشه شهره عام بوده است.

آیفون تصویری ارزان قیمت
آیفون تصویری ارزان قیمت

آیفون تصویری الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ یک محصول با ظاهر انحصاری از شرکت الکتروپیک می باشد . این محصول الکتروپیک نیز نظیر محصول ۳۵FL سیماران از صفحه نمایش باکیفیت ۳٫۵ اینچی بهره می برد و تصاویر در بدترین شرایط نوری به بهترین صورت به نمایش در می آید.

محصولات شرکت الکتروپیک دارای گارانتی ۳ ساله در محل می باشند که جزو بهترین گارانتی ها در تمام محصولا تولید شده در کشور می باشند. آیفون ۱۲۸۶ الکتروپیک را با یک قطعه خارجی تقریبا بزرگ می توان حافظه دار نمود و هم زمان با این قطعه خارجی ریموتی نیز کرد تا بتوان از طریق کنترل درب را باز نمود ، اما ان دو قطعه هم گران هستند و هم معمولا در فروشگاهها به راحتی نمی توان پیدایشان کرد!

ظاهر ۱۲۸۶ قطور است و اصلا زیبا نیست ، به نظر این مدل همان مدلی است که در گذشته لامپ تصویر آیفون تصویری سیاه و سفید را در خود جای می داده ، به نظر الکتروپیک حال باید خانه تکانی کند و مدل جدیدی را جایگزین این مدل نماید.

با این حال این آیفون تصویری تنها مدلی است که می توان روی سیم کشی بی کیفیت قدیمی استفاده نمود و در کیفیت تصاویر کمترین تاثیر را درک کرد، پس ۱۲۸۶ تا وقتی که خود کمپانی الکتروپیک بخواهد جایگاه خود را در بازار خواهد داشت.

از جمله امکانات اولیه این دستگاه تنظیم کنتراست تصویر ، تنظیم نور ورنگ ، کم و زیاد کردن صدای زنگ و خاموش و روشن کردن گوشی و تنظیم ملودی زنگ است.

مشخصات مثبت محصول:

صفحه نمایش رنگی ۳٫۵ اینچ با کیفیت

گارانتی در محل سه ساله

تولید شده در دو مدل بدون حافظه و اضافه کردن کارت حافظه

نصب به صورت پاراله روی ساختمانهای قدیمی با سیم کشی فرسوده

بسته بندی خوب و قابلیت تغییر ملودی زنگ

 

نقاط ضعف:

ظاهر قطور و بزرگ

دو ورودی جهت دو پنل ندارد و می بایست از سوئیچر استفاده نمود

در دسترس نبودن نمایندگی های فروش و در دسترس نبودن همیشکی محصولات

سطح قیمتی بالاتر درمقایسه با امکانات نسبت به رقبا

قیمت در حدود ۱۹۵ هزار تومان

——————————————————————————————————————-

 

آیفون تصویری تکنما ۴۳D

چند سالی است که تکنما در تلاتم برای دریافت سهمی از بازار آیفون تصویری ارزان قیمت می باشد. سرانجام دو سال پیش توانست مدل ۴۳D را همراه با ۷۰D روانه بازار نماید.

آیفون تصویری D43 تکنما
آیفون تصویری D43 تکنما

آیفون تصویری تکنما ۴۳D ارزان قیمت ترین محصول تکنما است با این حال در در رده آیفون های تصویری ارزان قیمت ما، بسیار گران است!

این آیفون تصویری دارای صفحه نمایش ۴٫۳ اینچ رنگی است و تصاویر به خوبی در این صفحه نمایش دیده می شود ، بر خلاف سایر آیفونهای تصویری ارزان قیمت ، آیفون تکنما ۴۳D دارای امکاناتی نظیر امکان ارتباط با نگهبانی و ارتباط با دوربین دوم و قابلیت باز نمودن جک پارکینگی و دکمه های لمسی است.

این مدل بسیار مناسب مجتمع های بزرگ می باشد و به جهت ارتباط با نگهبانی ساده بسیار پر مصرف نیز هست.

به طور کلی کیفیت تصاویر در صفحه نمایش این آیفون به شفافیت محصولات سیماران و الکتروپیک و حتی سوزوکی نیست اما این مورد آزار دهنده نیست و با توجه به امکانات عالی این محصول می توان از آن گذشت.

مشخصات مثبت محصول:

صفحه نمایش رنگی ۴٫۳ اینچ

دکمه لمسی و ارتباط با نگهبانی

گارانتی در محل سه ساله (۶ ماه تعویض و ۳۰ ماه تعمیر)

امکان باز نمودن درب اتوماتیک با آیفون تصویری

اتصال به دو پنل و یا یک دوربین مداربسته

کم شدن هزینه سیم کشی در واحدهای بالا

 

نقاط ضعف:

قیمت بالا نسبت به رقبا

کیفیت صدا پایین در صورت استفاده از پنل دوم

تخصصی بودن نصب آیفون تکنما

قیمت در حدود ۲۰۰ هزار تومان

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here