راهنمای خرید راهبند Barrier

شاید در نگاه اول خرید راهبند اتوماتیک کار ساده ای به نظر برسد اما با توجه به تنوع محصول و برندهای سازنده آن در می یابیم که برای این خرید نیاز به تحقیق بیشتری وجود دارد. این پست در تلاش برای معرفی و ارائه راهنمای جامعی برای خرید راهبند خودرویی است.

راهبند محصولی جهت کنترل ورود و خروج خودرو است که اصولا سرعت بخشی در تردد را امکان پذیر می کند. عملکرد راهبند ها می تواند از نوع دستی تا کاملا اتوماتیک متغیر باشد که این مطلب تنها به معرفی راهبند اتوماتیک می پردازد. قبل از شروع هر نکته ای در مورد انواع راهبند های موجود در بازار باید به این نکته توجه کرد که عملکرد تمام راهبند ها بر اساس سیستم الکترومکانیکی یا سیستم هیدرولیکی انجام می شود. سیستم های الکترومکانیکی استفاده بیشتری داشته و ارزان قیمت تر می باشد و سیستم هیدرولیکی با قیمت بیشتر استفاده محدودتری نیز دارد.

راهبند بوم یا جاده ای

انواع راهبندهای خودرویی

راهبند های خودرویی به دسته های مختلفی تقسیم می گردند که می توان بنا به ضرورت انواع آن را به کار برد. این راهبند ها دارای انواع مختلفی هستند:

  • راهبند بوم یا جاده ای
  • راهبند ستونی یا بولارد
  • راهبند زنجیری

راهبند بوم

این نوع راهبند بیشترین استفاده را جهان دارا هستند. کارکرد این نوع راهبند به گونه ای است که بدنه آن (شامل موتور، گیریبکس و مدار کنترل) در یکسوی ورودی قرار گرفته و یک بوم یا تیرک به طور افقی به آن متصل است. این بوم ورودی را می بندد و با بالا رفتن آن مسیر تردد باز خواهد شد. حرکت راهبند بوم می تواند به روش های مختلفی انجام شود. راهبند می تواند به طور کاملا عمودی به بالا حرکت کند و یا اینکه با خم شدن زانویی در میانه بوم به روی خود جمع شود. در صورتی که ورودی ساختمان شما ارتفاع کمی دارد می توانید از این نوع راهبند استفاده کنید.

راهبند جاده ای با بوم تاشو

راهبند جاده ای بر اساس کارکرد سیستم خود به دو دسته تقسیم می شود:

۱-۱- راهبند بوم الکترومکانیک

این نوع راهبند ها به طور کل قیمت مناسبی داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. راهبند های الکترومکانیک برای تردد های معمول و حتی تردد های بالا برای ورودی پارکینگ و همچنین ورودی مجتمع مسکونی، اداری و تجاری استفاده می شوند. شمار زیادی از کمپانی ها سازنده این نوع راهبندهای اتوماتیک هستند و شما می توانید مدل های متنوع با ویژگی های مختلفی را مشاهده نمایید.

۱-۲- راهبند بوم هیدرولیک

تفاوت این راهبند با نوع الکترومکانیک در میزان تردد ممکن از آن است. با استفاده از راهبند هیدرولیک امکان تردد بالا و گاهی تردد نامحدود برای کاربر فراهم آمده است. در هنگام خرید راهبند بوم هیدرولیک در نظر داشته باشید که راهبند هیدرولیک از قیمت بالاتری نسبت به راهبند الکترومکانیک برخوردار است.

راهبند ستونی یا بولارد

راهبند ستونی همانطور که از نامش پیدا است دارای یک ستون به ارتفاع تقریبی ۱ متر است. این ستون بر روی زمین قرار می گیرد و با دریافت فرمان حرکت به پایین و داخل زمین فرو می رود. در هنگام خرید این محصول به این نکته دقت کنید که  برای نصب و راه اندازی این راهبند نیاز به زیرسازی مناسب در زمین وجود دارد تا بولارد به درون آن فرو رود. استفاده از راهبند ستونی برای اماکنی که نیاز به امنیت بالایی دارد مانند مراکز نظامی، بانک ها، سفارت ها و… پیشنهاد می گردد.

راهبند ستونی

راهبند ستونی نیز مانند راهبند جاده ای در دو نوع الکترومکانیک (با قیمت مناسب تر) و هیدرولیک (با قیمت بالاتر و امکان تردد نامحدود) تولید می گردد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments