جنگ کاویان و الکتروپیک بدون سرانجام برای تولید قفل برقی مشابه سیزا ایتالیا

بعد ازگذشت حدود ۲ سال از شکایت شرکت کاویان از شرکت الکتروپیک مبنی بر کپی قفل برقی حیاطی و عابررو یا اصطلاحا کله گاوی یا لاکپشتی این شرکت توسط الکتروپیک به نظرمیرسد این شکایت بدون نتیجه برای شرکت کاویان به پایان رسیده است. گفته میشد شرکت کاویان که محصولی مشابه قفل های برقی سیزا ایتالیایی در ایران تولید کرده است و سالها در حال فروش آن بوده پس از آنکه شرکت الکتروپیک با نام تجاری یوتاب مشابه این محصول را تولید کرده که نمونه ایتالیایی آن نیز در بازار ایران موجود میباشد از شرکت الکتروپیک مبنی بر کپی محصول این شرکت شکایت کرده، که بعد از حدود دوسال از بررسی پرونده در شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی انقلاب ناحیه ۱۹ تهران نتیجه ای برای شرکت کاویان در پیش نداشته است و همچنین شرکت الکتروپیک با مقداری تغییر در ظاهر این محصول مجددا شروع به تولید وپخش وسیع این محصول کرده.
با توجه به اخباری که از بازارایران بگوش میرسد کیفیت و قیمت این مدل قفل برقی حیاطی و عابررو با برند یوتاب مورد توجه بسیاری از شرکت ها و نصابان سیستمهای حفاظتی قرار گرفته و روز به روز تقاضا برای خرید این محصول افزوده میگردد. آنطوری که پیداست طراحی قفل برقی یوتاب نسبت به قفل برقی کاویان برای درب های اتوماتیک دو لنگه، گزینه مناسب تری به نظر میرسد.
به گفته کارشناسان و نصابان جکهای دولنگه، فنرهایی که در دل این قفل برقی کارشده دارای کارایی بهتری نسبت به قفل برقی کاویان میباشد و درهنگام بسته شدن درب نیازبه فشار کمتری جهت بسته شدن کامل درب دارد. از این رو میتوان گفت یوتاب توانسته طراحی سخت افزاری نزدیکتری به قفل های برقی لاکپشتی سیزای ایتالیا داشته باشد و رقته رفته سهم بیشتری از فروش این محصول در بازار ایران کسب نماید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here