اکسیس کامیونیکیشنز :  Q1635

دروبین Q1635، یک دوربین باکس تحت شبکه، HD1080p و روز و شب است که دارای فریم ریت بالای ۵۰ فریم بر ثانیه است. این دوربین از فشرده سازی H.264  و  M-JPEG استفاده می نماید. این دوربین مجهز به یک سنسور ۱/۲ اینچ برای ارائه بهبود عملکرد نور کم بوده و حساست آن در حدود ۰٫۱ لوکس می باشد.

این دوربین از فن آوری نوریاب اکسیس استفاده می کند تا تصاویر رنگی را در نور بسیارکم دریافت نماید . از دیگر ویژگی های این دوربین ویدئوی هوشمند و edge recording مبتنی بر SD است. توان مصرفی ۱۲ ولت دی سی و POE میباشد.

بر اساس تجربه ما،  اکسیس کامیونیکیشنز همیشه فایده نصب آسان و قابل اعتمادی دارد. بسیاری از تولیدکنندگان سادگی مشابهی را دنبال میکنند چراکه پیکره بندی محصولات اکسیس همواره یک فرآیند ساده و شهودی است.

بطور همراستا سایر دوربین های سری Q را نیز تست کردیم. در ورود اولیه شما نیاز دارید تا بین HD1080p/50 بدون WDR و HD1080p/25 با WDR یکی را انتخاب نمایید هم چنین یک گزینه مگاپیکسل نیز در اینجا وجود دارد. اینها می توانند در صورت نیاز تغییر نمایند و می توان آنرا به پیش فرض سازنده برگرداند.

اگر عملکرد نور کم ، محدودیت هدف شماست، ما استفاده از پیکره بندی ۲۵ فریم بر ثانیه را پیشنهاد می دهیم.

در عین حال تعدادی از دوربین های دیگر نیز  مورد آزمایش قرار گرفت، تصویر اولیه بسیار چشمگیر است حتی قبل از اینکه بهینه سازی تکمیل گردد. کیفیت دارای درجه خوبی از جزئیات بصری، صحت رنگ و حرکت روان بوده و هیچ اثری از آرت افکت های دیجیتالی در آنها نمی باشد. این واقعیت است که Q1635 یک دوربین ارزان نیست اما واقعاً گران قمیت هم محسوب نمی شود زیرا شما برای یک کیفیت واقعی هزینه پرداخت می کنید.

این دوربین مجهز به نوریاب، فن آوری انحصاری اکسیس می باشد. این دوربین نیاز به پیکره بندی نداشته و در حال کار در پس زمینه میباشد. هرچند شما میتوانید سرعت شاتر را تنظیم نمایید و یک سقف را برای بدست آوردن گین حداکثری مشخص کنید و تعادلی میان نویز کم و محوشدگی حرکت برقرار سازید. ما کاهش محوشدگی را انتخاب نمودیم البته میزان نویز نیز متعادل بود و چندان بیشتر از حد انظار ما نبود.

با توجه به تعویض حالت روز و شب، این دوربین سطوح قابل تنظیمی را پیشنهاد می دهد و این یک میدان دید واقعی برای حداکثر عملکرد ایجاد می نماید. در بسیاری از دوربین ها این نقطه تنظیم چندان موثر نیست اما در سری Q16 اکسیس، درجه خوبی از انعطاف پذیری وجود دارد.

نشانه های اولیه نویز در حدود ۳ لوکس ظاهر می گردد و در حالی که ممکن است شما فکر کنید کیفیت به انتهای خود رسیده است، اما این موضوع حقیقت ندارد. تصاویر قابل استفاده باقی می مانند با جزئیات رنگی خوب، حداقل محوشدگی در حرکت و بدون هیچ گونه تخریب تصویر تا زیر ۱ لوکس.

اگر شما بخواهید دوربین را به حالت قبلی تغییر وضعیت دهید با تغییراتی در تغییر وضعیت پیکره بندی همراه خواهد بود اما با وجود محدودیت ها تصاویر تمیز و قابل استفاده بوده تا زمانیکه دوربین به زیر ۰٫۵ لوکس سوئیچ نماید.

هنگامی که عمل سوئیچ کردن انجام میشود تصویر به جزئیات خود باز می گردد. عملکرد از لحاظ کیفیت بصری خوب بوده و جرکت روان و بدون از دست رفتن هیچ فریمی می باشد.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments