دورنمای تولیدکنندگان محصولات امنیتی در سال ۲۰۱۶

سال گذشته تولیدکنندگان، بزرگترین موضوع سال ۲۰۱۵ را حل کردند که ما در گزارش چین۲۰۱۵-تهدیدات#۱، به آن پرداختیم.

حالا یک سوال اساسی وجود دارد:”مثبت/منفی، دورنمای شما برای صنعت نظارت ویدئویی مثبت است یا منفی؟ چرا؟”

حذف کردن- اقتصاد قوی و بروز رسانی آی پی

برخلاف سال گذشته، تعداد کمی از تولیدکنندگان بروز رسانی به آی پی را بعنوان یک اجبار مثبت در نظر گرفتند. بنظر میرسد که اعتماد کمتری در اقتصاد کلان در حرکت به سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ وجود دارد. بسیاری از اقتصاددانان خطر بحران اقتصادی را برای سال ۲۰۱۶ محتمل میدانند. از سوی دیگر، مهاجرت آنالوگ اس دی به آی پی تا حد زیادی کامل شده و حالا به پایان رقابت جایگزینی آی پی بجای آنالوگ نزدیک شده ایم.

رشد هایکویژن

چین نه تنها در ابعاد خود باقی نمانده است بلکه متناسب با نیاز رشد کرده است. با اهمیت معادلی، در سال ۲۰۱۵ عموما بیشتر ارجاعات به چین بوده و یکی از این انتقال ها بطور ویژه به هایکویژن میباشد.

در اینجا تعدادی کامنت وجود دارد:

 • ” منفی. من برای هایکویژن کار نمی کنم و بر روی سیاست یک زمین سوخته پیش نمیروم تا همه رقبا را بوسیله قیمت گذاری حذف نمایم. من ندیدم که چگونه هرکدام از رقبای موجود می توانند زمانیکه یک رقیب تسلیم میشود، رقابت کنند و رقبا را برای رقابت در سالهای پیشرو، تخریب نمایند.”
 • “من معتقدم این برای بیشتر کمپانی ها منفی است. با رشد تولیدکنندگان بزرگ چینی و کاهش ASP برای دوربین ها و کانالهای نرم افزار VMS مشابه، چشم انداز آنها در بهترین وضعیت ممکن است.”
 • ” آن قویترین کمپانی بود که فشار در ناحیه شرق را گذارند.”
 • “بالا رفتن در تولید، کاهش در قیمتها. دلیل فشار هایکویژن بر بازار کاهش قیمت فوق العاده است. این مسئله شانس سودآوری بالا را از بین میبرد.”
 • ” بازار SMB “کلاس متوسط” یکسان نخواهد بود، تاثیر هایکویژن زمانیکه داهوآ وارد شود، به سمت ضعیف شدن پیش خواده رفت.”
 • ” رشد شرکتهای چینی برای توسعه بازار نکته مثبتی است اما مفیدتر رشد خلاقیت در بازار است نه صرفا کاهش قیمتها”
 • “جنگ بر سر کاهش قیمت در بازار اجتناب ناپذیر بوده و ابرکمپانی های چینی برنده این رقابت هستند.”
 • ” رقابت در زمینه کاهش قیمتها توسط چینی ها ابداع شد، این اقدام علاوه بر اینکه می تواند موجب پویایی صنعت گردد ممکن است موجب فساد در بازار و کیفیت نیز بشود.”

بویژه تولیدکنندگان آسیایی غیر چینی، با نگرانی در مورد رقابت با ابرکمپانی های چینی، چشم انداز منفی ای به سال ۲۰۱۶ دارند:

 • ” منفی. زیرا هایکویژن و کاهش قیمتهای کمپانی های چینی بر بازار مسلط است.”
 • “اگرچه تعداد نصب کننده ها/توسعه دهنده ها بطور حاشیه ای بهتر خواهد بود، فرسایش ممتد قیمتها، رشد تولیدکنندگان مرسوم را متوفق خواهد کرد.”
 • “طولی نمیکشد که هایکویژن بر سراسر جهان حکمفرمایی می کند.”
 • “چشم انداز کلی برای صنعت نظارت در سال ۲۰۱۶ منفی است، چینی ها به کاهش قیمتها ادامه خواهند داد.”
 • “منفی……احتمالا دوربین آی پی ۱۰۰ دلاری به ۵۰ دلار خواهد رسید!”

خرید/فروش مستقیم

در بازار دوربین که تحت چنین فشار قیمت شدیدی قرار دارد نگرانی های خود را با کامتها ی زیر ابراز نمودند:

 • “من معتقدم که صنعت از یک منظر برای شرکتها و فروشندگان محصولات امنیتی با کمپانی هایی که بطور مستمر و با قیمت نازل در حال فروش هستند، دورنمای روشنی ندارد”
 • ” این(چینی ها) راه خود را تا کاربر نهایی ادامه خواهند داد و بطور مستقیم با سایر کمپانی ها رقابت می کنند.”
 • ” دورنمای ما مصبت است زیرا ما استراتژی سه سال پیش خود را تغییر داده ایم و تجربیات خود را توسعه بخشیده ایم، اعتماد و تکیه ما به کانالهای سنتی بطور چشمگیری کاهش یافته است.”

ما فکر می کنیم فروش مستقیم افزایش خواهد داد (۱) تولید کنندگانی با درآمد قابل زوال که موجب نومیدی بیشتر می گردد(۲)تولیدکنندگان چینی قوی تر می شوند و استاندارد داخلی چین بطور مستقیم به مصرف کنندگان نهایی فروخته می شود.

تروریسم

متاسفانه یکی از پارامترهای مثبت برای تولیدکنندگان تروریسم بود و بوضوح بدلیل تراژدی های کالیفرنیا و پاریس تقویت شد. بسیاری از تولیدکنندگان به مزایای کسب و کار خود اشاره کرده اند:

 • ” تهدیدات ممتد حملات تروریستی نکته مثبت رشد بازار در سال ۲۰۱۶ خواهد بود.”
 • “مثبت. رخدادهای جهانی امنیت بیشتر را ایجاد خواهد کرد.”
 • “مثبت.مفاهیم امنیتی رشد خواهند کرد.”
 • “مثبت. در سطح جهانی، تهدیدات و حملات تروریستی منجر به رشد تجارت محصولات امنیتی می گردد.”
 • “ملاحظات DHS باید تمام بخشهای بازار را مورد توجه قرار دهد.”
 • “فرصتها برای صنعت امنیت تکنیکی براساس رخدادهای اخیر و تهدیدات بالقوه در حال افزایش میباشد.”
 • “بنظر میرسد روند ژئوپولتیک موجب تقویت ارزشهای نظارتی میشود.”
 • “با توجه به افزایش تیراندازی ها در مراکز تجاری، مدارس و اماکن عمومی، بازار در تمام ابعاد رشد خواهد کرد.”
 • “مثبت. وضعیت سیاسی در جهان منجر به افزایش تمایل برای رشد امنیت می گردد.”
 • “وضعیت غم انگیز بیشتر شدن تروریسم در سرتاسر جهان تقاضا را برای رشد سامانه های نظارت ویدئویی، افزایش خواهد داد.”
 • “می توانید رشد سامانه های نظارت ویدئویی را پس از حملات پاریس و کالیفرنیا ببینید.”
 • “مثبت. افزایش ترس و ناامنی در جامعه منجر به رشد بازار سامانه های نظارتی می گردد.”

اینکه  تروریسم یک اجبار عمده برای افزایش هزینه ها در حوزه نظارت ویدئویی در سال ۲۰۱۶ باشد بستگی به دارد به آنچه در چند ماه آتی رخ خواهد داد. تروریسم قابل پیش بینی نیست و ممکن است هیچ اتفاق تروریستی ویژه ای در طی برخی زمانها رخ ندهد. آنچه قطعی است آن است که پس از حوادث یازدهم سپتامبر، هزینه های تخصیصی به حوادث تروریستی افزایش یافته است. هرچند این واقعا آزاردهنده است که منافع یک صنعت در گرو چنین رخدادهایی باشد.

هشدار و توصیه از یک تولیدکننده عمده

سال گذشته یک تولیدکننده عمده روشنگری واضح و کاملا دقیقی از مشکلاتی که تولیدکنندگان با آنها مواجه هستند ارائه نمود:

” من فکر میکنم این صنعت در انتقال به حد بلوغ تسریع خواهد نمود و نیز در مستحکم تر کردن بازار که در آن تولیدکنندگان با ثبات تری وجود دارند. حدس من این است که برخی تولیدکنندگان سنتی میزان فعالیته ها و حتی تلاشهایشان را کاهش داده و یا ختی آنرا ترک می نمایند. شاید سونی یکی از آنها باشد که به سبب حاشیه ها و یا مشکلات مالی ناشی از کاهش قیمتها می تواند باشد. حرکت قیمتها قطعا به سمت پایین ادامه خواهد داشت که توسط هایکویژن و داهوآ انجام میشود. ممکن است ما تعدادی از تولیدکنندگان چینی را ببینیم از جمله یونی ویوو که به خارج از مرزهای چین نیز گسترش پیدا کند. بیشتر تولبدکنندگان سنتی نیاز خواهند داشت به کاهش قیمتها یا آزاد کردن برند و یا سری خاصی از محصولاتشان مانند WiseNet Lite سامسونگ. برندهای غربی به بحشهای ایحاد شده توسط چینی ها فشار می آورند که سهم آنها را در مسیر اصلی بازار به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. قیمتهای پایین تر تاثیر خود را برروی کیفیت مخصولات آغاز خواهد نمود تا زمانیکه همه تولید کنندگان با استاندارد جدید هماهنگ و بروز گردند و راهی را برای تولید محصولات با قیمت پایین و دارای کیفیت قابل قبول پیدا کنند. برخی کمپانی ها بر اثر این انتقال بطور کل نابود خواهند شد و انگیزه ها برای ترک کسب و کار در حوزه محصولات امنیتی بالا خواهد رفت. این شانس وجود دارد که “پلفتفرم دوربین” کامل وجود داشته باشد بعنوان یک پیشنهاد توسط تامین کنندگان در چین، تقریبا بطور کامل تمام موانع ورود برای صنعت نظارتی را حذف خواهد نمود. ۳ بیلیون تامین مالی اخیر هایکویژن احتمالا برای جهانی سازی محصولات بومی چینی مورد استفاده قرار می گیرد با سرویس های سطح بالا و راه حلهای کامل برای تمام بخشهای صنعت. در صورت عدم تحکیم، زمانی میرسد که صنعت غرب با تهدید سختی روبرو می گردد. در چین، چندین سال است که هایکویژن کیتهایی را برای گاراژها، بیمارستانها، خرده فروشی ها، نظارت شهری و … پیشنهاد می دهد(سوئیچ ها، دوربین ها و VMS ها سفارشی شده). ائتلافی از تولیدکنندگان هوشمند شروع به فروش به بخشهای “لو-اند”(بخشی از بازار با محصولات ارزانقیمت برای استفاده عمومی تر) می نمایند که منجر به ایجاد سطوح قیمتی جدید که توسط تولیدکنندگان پیشنهاد میشود، می گردد. پیشنهاد “امنیت بعنوان یک سرویس” بزودی از بین خواهد رفت، این اتفاق از زمانی آغاز شد که پیشنهادها، حواشی را برای تولیدکنندگان افزایش داد و ریسک مالی کمتر در تولید محصولات قیمت متوسط و حتی ارزانتر بود. همانطور که بازار مشتریان به بلوغ رسیده، بیشتر خواهد شد، بازار به یک تامین کننده که تمام موارد مربوط به آی تی را رسیدگی نماید، نیاز خواهد داشت. مدیران امنیتی به احتمال زیاد بخشی از دپارتمان آی تی خواهند بود و سامانه های نظارتی تمام اتوماتیکی می خواهند که نیاز به حداقل دانش امنیت فیزیکی و تعمیر و نگهداری داشته باشد. آنالاتیک های ویدئویی به حرکت آهسته و پیوسته خود ادامه خواهند داد و شاید ما آنالاتیک های واقعا خوبی را در سال ۲۰۱۶ ببینیم. تولیدکنندگان بیشتر و بیشتر به توسعه اپلیکیشن ها برای دوربین های خود خواهند پرداخت که احتمالا بیشتر مبتنی بر های سیلیکون و سایر معماری های تراشه میباشد که روز به روز بیشتر در صنعت جای باز  می کنند. دیر یا زود آنالاتیک ها بخش فوق العاده مهمی از نظارت ویدئویی می گردد وچیپ ست های جدیدتر با قابلیت تجزیه و تحلیل قوی تر ارائه می گردد.”

چشم انداز IPVM

فشار قابل توجه و ممتد قیمتها بر بازار توسط هایکویژن ایجاد شده و توسط داهوآ تطبیق می گردد. به همان اندازه ما فشار قیمت ها را در حرکت بازار میبینیم بگونه ای که کمپانی ها پیشنهادهایی می دهند که بطور رایج نصف قیمت نمونه های مشابه در برندهایی مانند اکسیس، اویجیلون، سونی، پاناسونیک و …است.

ما پیش بینی میکنیم که بسیاری از تولیدکنندگان درگیر مشکلات مالی بسیاری در سال ۲۰۱۶ شوند. بیشتر تولیدکنندگان کاهش سرعت قابل توجهی را در سال ۲۰۱۵ مشاهده کردند. احتمالا این وضعیت در سال ۲۰۱۶ ادامه خواهد داشت و آنها را وادار می کند که مسیر خود را عوض کنند(تغییر استراتژی، خروج از بازار و…).

نوآوری های کافی برای جبران فشار هایکویژن و کمپانی های چینی وجود ندارد. ما معتقدیم که بیشتر تاکیدها بر توسعه نرم افزارهایی خواهد بود که نمی توانند بسادگی توسط چینی ها طراحی شوند مانند آنالاتیک های بهتر، VSaaS و …

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments