روند پیشرفت ۵ محصول نظارت تصویری در سال ۲۰۱۶

گروه IPVM، ۵ محصول که دارای قابل توجه ترین پیشرفت درسال ۲۰۱۵ بودند را برای بررسی وضعیت شان در سال ۲۰۱۶ مورد مطالعه قرار می دهد:

_کدک های هوشمند

_ دوربین چند تصویرساز

_دوربین های “۲/۱ با عملکرد در نور فوق العاده کم

_’ONVIF ‘out

_نرم افزار طراحی

گروه IPVM هر یک از موارد فوق را بررسی نموده و توضیح می دهد که چرا پیشرفت های محصول در فناوری ابریVSaaS  و آنالتیک ویدئویی که بیشترین امیدواری برای ارائه آن ها وجود داشت، اندک بوده است.

روندهای کسب و کار_ هایک ویژن و آنالوگ HD

هایک ویژن و آنالوگ HD از این لیست حذف می شود زیرا تمرکز اصلی در سمت محصولات است. هر چند، هایک ویژن روند کاهش قیمت خود را ادامه می دهد اما هزینه های بازاریابی نامحدود به وضوح قابل مشاهده است و حرکت کسب و کار در سال و غرابت ارائه آنالوگ HD در بخش پایینی بازار بسیار تاثیر گذار است. با این حال، هیچ یک در درجه اول ناشی از پیشرفت محصول یا تکنولوژی در سال ۲۰۱۵ نمی باشد.

کدک های هوشمند

به هر دلیلی، به نظر نمی رسد افراد در صنعت درباره پیشرفت ها در این حوزه سال ۲۰۱۵ هیجان زده باشند. در واقع، هر چند H.265 بیشترین پیشرفت را ارائه داد، اما انتظار می رود که کدک های هوشمند به مراتب تاثیر عملی بیشتری در کاهش مصرف پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی داشته باشند.

در این تست اکسیس نخستین گزینه بود و نشان داد که کدک هوشمند زیپ استریم اکسیس با کمترین کاهش کیفیت موجب کاهش فوق العاده در پهنای باند مصرفی می شود. انتظار می رود اکسیس و بسیاری دیگر از فروشندگان در سال ۲۰۱۶ دوربین های متعددی را مجهز به فناوری کدک های هوشمند عرضه نمایند که تاثیر مثبتی بر کاهش ذخیره سازی و نظارت و ذخیره سازی از راه دور دارند.

‘ONVIF ‘out

یکپارچه سازی با دستگاه های ضبط ویدئویی همواره پرهزینه و دشوار بوده است، سال ۲۰۱۵ و به طور خاص حرکت مایل استون، به احتمال زیاد یک نقطه عطف در تغییر آن بوده است.

با استفاده از ‘ONVIF ‘out ارائه چندین VMS با یکدیگر، نظارت از راه دور سامانه های بزرگتر، ایجاد PSIMها و غیره بسیار ساده خواهد بود.

توسعه پروفایل G اونویف برای این کار بسیار کلیدی بود زیرا در حال حاضر اونویف out امکان به اشتراک گذاری ویدئوی ضبط شده و زنده را که در گذشته با استفاده از RTSP ممکن نبود(تنها ویدئوی زنده قابل انتقال بود) فراهم می کند. با توجه به نقش بزرگ مایل استون در بخش بالایی بازار، انتظار می رود این امر سایر فروشندگان  VMS را برای رقابت در چند سال آینده وادار نماید.

دوربین های چند تصویرساز

برای سال ها، آرکنت تنها تولید کننده چند تصویرسازها بود. در سال ۲۰۱۵ اویجیلون، اکسیس، پلکو رقابت خود را در ارائه این دسته از محصولات آغاز کردند.

از سوی دیگر، قطعا گزینه های بیشتری از شرکت های قدرتمند ارائه خواهد شد. با این حال، همه این موارد جدید به جای قیمت پایین به دنبال بهینه سازی ها هستند. برای مثال، تحریف تصویر پلکو، موقعیت بی فایده نسبت جوانب به تصویر ساز در اکسیس و تعداد حسگر پایین تر اویجیلون.

در حالی که دلایلی برای انتخاب گزینه های ارائه شده جدید وجود دارد( برای مثال، خروجی بهم پیوسته پلکو با یکپارچه سازی SDK VMS آن ها، قابلیت اطمینان کلی اکسیس و گزینه های قابل تنظیم اویجیلون با لنزهای متغیر)، اما اگر در جستجوی یک چند تصویر ساز ۱۸۰ درجه، قابل اطمینان و ارزان هستید، همچنان آرکنت بهترین انتخاب خواهد بود. گروه IPVM معتقد است که این روند در سال ۲۰۱۶  با رونمایی هایک ویژن و سایرین از چند تصویرسازهای جدید خود تغییر خواهد یافت.

دوربین های “۲/۱ با عملکرد در نور فوق العاده پایین

تولید کنندگان متعددی دوربین های ۱۰۸۰p “2/1 را عرضه کردند. این تست پیشرفت های قابل توجهی را در عملکرد نور کم نشان داد. برای کسانی که نمی خواهند از IR یکپارچه شده(که ارزن تر است) استفاده کنند، دوربین های “۲/۱ می تواند راه حل مناسبی برای الزامات نورکم باشد.

نرم افزار طراحی

پاسخ به محاسبه گر IPVM باور نکردنی بود. و اساسا این حوزه در سال ۲۰۱۵ بهبود یافت:

_یکپارچه سازی با گوگل مپ

_ Floorplansو Markups

_ارائه محاسبه گر (PPT, PDF, Word)

_ ابزار اضافه شده محدوده IR دوربین

این روش ساده ترین و سریعترین راه برای کنار هم قرار دادن طراحی ها و به اشتراک گذاری آن ها با مشتریان و شرکا است. به طور شگفت انگیزی درحال حاضر افراد  از این روش استفاده می کنند و انتظار دارند به رشد چشمگیر خود در سال ۲۰۱۶ ادامه دهد.

مروری بر چگونگی پیشرفت 5 محصول نظارت تصویری در سال 2016
مروری بر چگونگی پیشرفت ۵ محصول نظارت تصویری در سال ۲۰۱۶

هیچ پیش بینی برای فناوری ابری VSaaS و آنالتیک ارائه نشد

هر چند VSaas و آنالتیک ویدئویی از گزینه های برتر هستند، اما هیچ یک توسعه چشمگیری را در سال ۲۰۱۶ ارائه ندادند. توسعه آنالتیک ویدئویی در حد کم باقی ماند و تنها مورد مناسب و تاثیر گذار کدک هوشمند اکسیس بود، انتشار آنالتیک ویدئویی اکسیس بد و ناامید کننده بود. در سمت VSaaS،  توسعه محصول چندانی برای توجه وجود ندارد، هر چند جنتک به روشنی به عنوان پیشرو در ایجاد VSaaS برای کاربردهای حرفه ای مطرح است.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments