کیت درب “ضد شکست” ۹۰ دلاری

امنیت مناطق مسکونی یک نگرانی بزرگ است اما یک کمپانی ادعا می کند کیت ۹۰ دلاری آنها، درب شما را در مقابل سارقین ضدشکست میسازد.

اینکه این محصول چگونه کار میکند و یا چه ویژگی هایی به درب شما اضافه می نماید را در این مقاله بررسی نموده ایم.

جزئیات محصول

این کیت شامل چندین صفحه فلزی و یک پیچ بلند است تا قاب درب را در مقابل لگد زدن و یا خرد کردن تقویت نماید.دمویی که گمپانی منتشر کرده است نشان می دهد که این کیت که برای نخستین بار نصب شده است چگونه کار می کند:

کیت خودش نسبتا تکنولوژی و ویژگی های پایینی دارد و بیش از چند مهره، نوار فلزی رنگ شده و پیچ بلند نیست. نصب این کیت که به ادعای کمپانی بیشتر از ۳۰ دقیقه طول نمیکشد، شامل قراردادن یک نوار بر لبه چفت و در اطاف قفل درب است.

قابها ضعیف هستند

کمپانی ادعا می کند که این کیت بسیار خوب است، تولید نرخ متوسط ۴٫۵ ستاره در آمازون میباشد.

ارزش کلیدی این کیت این است که بیشتر قابهای درب با چوب نرم ساخته شده اغلب کاج و یا زبان گنجشک. درحالیکه قفلهای سخت افزاری مانند قفلهای معمولی(deadbolts) از فولاد ساخته شده است، قاب خودش می تواند براحتی شکسته شود. زمانیکه یک درب معمولی قفل می شود، قفلها و یا چفتهای معمولی با اعمال زور ممکن است باز شوند.

کیت حرفه ای استریک مسترII این قابهای درب چوبی نرم را با احاطه کردن قفل با فلز که با پیچ های بلندی به دیوار محکم می شود، تقویت می نماید. صفحات اضافی به داربستها چفت می شود بدین ترتیب تکرار ضربات نیز نمی تواند موجب از هم گسیختگی آن گردد.

نصب

اکثر متخصصین با داشتن چندین ابزار می توانند نصب این کیت را انجام دهند. نصب شامل دریل کاری و ایجاد سوراخ در قاب چوبی درب و قراردادن پیچ در این سوراخ است و در واقع سخت تر از نصب یک قاب عکس برروی دیوار نمیباشد. یک پیچ گوشتی کوچک و یک مته برقی تنها ابزار مورد نیاز برای این نصب میباشد.

ادعای نصب آسان بر یک فریم معمولی و با یک تنظیم مناسب، انجام می گردد. اگر درب خودش استاندارد نیست و یا خمیدگی در آن منجر به انحراف شده است، ممکن است کیت متناسب نبوده و در نقاطی دچار فرسایش می گردد که اتفاقا این موضوع موجب کاهش رتبه این محصول در سایت آمازون گردیده است.

یک سرمایه گذاری محتاطانه

هزینه یک کیت برای یک درب ۹۰ دلار است که هزینه نامناسبی در مقابل منافع آن نمیباشد. برخلاف سامانه های اخطار نفوذ که بطور معمول صدها دلار حتی برای خودنصب ها و کیتهای DIY  مانیتورشده هزینه می شود مانند اسکات و یا سیمپلی سیف، کیت تقویت کننده استریک مستر ، افراد را بیرون نگاه میدارد نه اینکه پس از ورودشان اقدام به اعلام اخطار نماید.

درب های تجاری بطور کلی قوی تر

استریک مستر II مناطق مسکونی را هدف قرار داده است و در کاربردهای تجاری محدود است. دلایل این موضوع زیاد است اما بزرگترین دلیل اینکه چرا فرصت تجاری در این محصول قوی است این است که آنها عموما از قابهای فولادی و آلومینیومی استفاده می کنند نه از چوب نرم.

قابهای فلزی معمولا به یکدیگر جوش داده شده و  به بلوکهای سنگی محکم میگردد که در نتیجه منجر به مقاومتر شدن در مقابل ضربه و لگد می گردد. هرچند بویژه در ساختمانهای تجاری کوچک و ساختمانهای اداری، درب های با قاب چوبی ممکن است از منظر زیبایی شناسانه مورد استفاده قرار بگیرد. برای این دربها، یک کیت تقویت کننده می تواند بسیار با ارزش باشد.

راه حل ها

درحالیکه نصب استریک مستر II توسعه و بهبود را پیشنهاد می دهد تمام ریسکهای امنیتی ساختمان را در مقابل بازکردن درب از بین نخواهد برد. این سامانه بسادگی خواهد توانست درب را در مقابل باز شدن با لگد محافظت نماید اما در مقابل دیگر خطرات رایج مانند کپی برداری از کلید نمی تواند کاری انجام دهد.

این سامانه در مقابل باز شدن درب در مقابل لگد که یک تهدید است، درب را تقویت می نماید اما نباید انتظار داشت در مقابل تیراندازی های فعال نیز حفاظت انجام دهد. یک لگد و یا حتی کوبیدن و خرد کردن ممکن است خنثی و یا بی اثر شود اما نیروی بالستیک تولید شده توسط گلوله و یا ساچمه، صدها برابر بزرگتر بوده و یک تیرانداز می تواند از نوارهای تقویت کننده با شلیک کردن به آنها و ایجاد رخنه،عبور نماید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here